Doopravdy

náš osvědčený vzdělávací program

Vytvořili jsme vzdělávací program tak, aby poskytl studentům maximum vzdělání, zážitků a impulsů pro jejich budoucí život. Klademe důraz na osobnostní rozvoj, výuku cizích jazyků a spravedlivý přístup.

vzdelani2

• Rozšiřování obzorů

Kromě klasických vyučovacích předmětů máme v našem programu i exkurze, kurzy a možnost rozvoje duchovního života.

• Důraz na rozvoj osobnosti

Jako první škola v ČR jsme začali vyučovat předmět „“Strategie osobnostního rozvoje”. Vytvořili jsme pro tento předmět vlastní učebnice a metodickou příručku pro učitele.

• Zaměření na cizí jazyky

Máme výrazně vyšší počet hodin cizích jazyků, než je na gymnáziu zvykem. Vyučujeme angličtinu, němčinu a francouzštinu. Pro zájemce pak i ruštinu, španělštinu, italštinu a latinu.

• Příprava na jazykové certifikáty

Zájemce připravujeme na získání jazykových certifikátů, což je významný bonus k maturitnímu vysvědčení.

• Příprava na vysokou školu

Ročníková seminární práce s následnou obhajobou připravuje studenty na svět vysokých škol. Ověřuje, zda dokáží pracovat samostatně s informacemi a prezentovat vlastní myšlenky před publikem.

• Výuka IT v každém ročníku

Předmět věnovaný informačním technologiím není na okraji. Můžete se naučit programovat a máme i vlastní 3D tiskárnu.

• Multimediální výtvarná výchova

V rámci výtvarné výchovy si studenti vyzkoušejí počítačovou grafiku a tvorbu vlastního filmu, který poté prezentují na veřejném festivalu, který škola pořádá.

• Bodové hodnocení

Zavedli jsme hodnocení na základě procentuální úspěšnosti, což je mnohem transparentnější způsob, který navíc posiluje motivaci studentů.