Čtvrteční den patřil 9. A, která o hlavní přestávce připravila pro všechny žáky, studenty a osmáky program spojený s pasováním do řad budoucích deváťáků. Zda projdou „mokrou“ uličkou bez úhony nebo pod palbou vodních pistolí, rozhodovalo zodpovězení nelehkých kvízových otázek ze světa nebo z historie CMG. A že byly mnohdy opravdu záludné, svědčí fakt, že všichni osmáci nakonec okusili proud vody a v závěru byli slavnostně pasováni pádlem. Kvízu nebyl ušetřen ani třídní učitel, Tomáš David, kterému Štěpánka Švorčíková, třídní devítky, předala pomyslné žezlo - pádlo a potřebné dary pro plavbu příštím školním rokem.
https://www.cmgpv.cz/aktuality/stalo-se/1573-2024-06-pasovani-devataku.html#sigProIddd24346392


