Osmička se vydala se svojí paní učitelkou Štěpánkou Švorčíkovou na třídenní výlet. První den jeli do Olomouce - do kina, protože to byl jejich speciální den pro třídu. V úterý začal sjezd řeky Moravy z Postřelmova do Moravičan na raftech. Vodáckého výletu se zúčastnil i pan učitel Tomáš David, Radim Žatka a Martin Bradáč z klubu Oáza. Nechyběly ani paní asistentky Magda Szymszová a Magda Latýnová. Oběd si osmáci dali v restauraci Leština, kde udělali krátkou pauzu. Noc z úterý na středu se přespalo ve vile Háj. Rozdělal se táborák, opekli špekáčky a bylo třeba se dobře vyspat, aby měli všichni dost sil pro příští den. Vylodění v Moravičanech i návrat do Prostějova proběhl podle plánu.
https://www.cmgpv.cz/aktuality/stalo-se/1443-2023-06-osmicka-na-raftech.html#sigProId9081bcc470


