Dotazy

V této sekci můžete pokládat své dotazy týkající se CMG. Otázky týkající se klubu Oáza a ICM prosíme směřujte přímo na jejich vlastní stránky.
Se všemi dotazy na Bakaláře (klasifikaci) se prosíme obracejte přímo na pana Martina Sitteho (), který je má na naší škole na starosti. Zde nebudou zodpovídány.

Student | 18.4.2018 - 20:45

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak to funguje se školními dotacemi na jazykové certifikáty (FCE). Bohužel nejsem schopen na stránkách najít odpověď.
Díky

Odpověď:
Ahoj, mám za to, že co hledáš, najdeš v dokumentu „Vypsané ceny a odměny pro studenty CMG ve školním roce 2017/18“ v sekci Studenti → Odměnění studenti. Slávek Müller

rodič uchazeče | 18.4.2018 - 10:35

Dobrý den, kolik prosím evidujete letos přihlášek do primy? Předem děkuji za odpověď

Odpověď:
Dobrý den. Na stránky tuto informaci uvádět nebudeme, pokud se však stavíte na sekretariátu školy, počet Vám sdělíme. Slávek Müller

Zvídavý student | 25.3.2018 - 10:48

Dobrý den,
chci se zeptat jestli je naše škola apolitická?
Jestliže ano, tak proč se ve čtvrtek 15.3.2018 účastnila studenských demonstrací pod hashtagem VyjdiVen, což byly jasně politicky orientované demonstrace. I když Babiše nemusím, tak mi příjde jako blbost by by se do tohohle školy zapojovali, protože to může diskriminovat studenty s opačným názorem a mentálně podněcovat studenty,že tenhle názor je prostě špatný a a tam ten zase jediný správný.

Děkuji za odpověď
Zvídavý student

Odpověď:
Hezký den, nemyslím si, že by škola byla apolitická. Na rozdíl od těch, kteří říkají, že by měla být. Záleží totiž na tom, jak onu (a)političnost chápeme. Politika je součástí každodenního života, tzn. že pokud jí zavřeme dveře, dostáváme se do stavu, kdy přestáváme propojovat praktický život se životem školy. Proto jsme podpořili akci tisíců studentů (vzhledem k prázdninám se naši studenti neúčastnili). V demonstracích, které proběhly, nevidím "jasnou" politickou orientaci, jak se v dotazu trochu manipulativně snažíš přesvědčit. Myslím, že tu jde spíše o problematiku etického charakteru a zodpovědného přístupu k věcem veřejným. Konspirační teorie typu, že to podpořil ten či onen politik té či oné strany, nechám stranou. K diskriminaci - názor může přece vyjádřit každý svobodně (to neznamená, že si může říkat, co chce) a neměl by být za něj trestán, takže i studenti s opačným názorem. Proto také uveřejňuji Tvůj dotaz i odpověď, nedělám žádnou cenzuru. Ale diskriminací by bylo, kdybychom názor nesměli vyjádřit vůbec. Z toho pohledu vlastně může být diskriminována škola jako instituce (a její zástupci), když je jí toto právo upíráno. Jsem ale rád, že alespoň Tebe to mentálně podnítilo. A tady klidně řeknu, že je to správně. Někdy je potřeba věci rozdělit na špatné a dobré (a to i v době, kdy jsme často přesvědčováni, že vše je relativní). Děkuji za dotaz, pokud budeš mít chuť, pojďme o tom dál diskutovat. A myslím, že to může být i v hodinách. Protože jak jinak si utvářet názor, než když vyslechnu názory jiných, přečtu si něco v médiích, něco nastuduji... Pak zbývá druhá varianta - nemít názor (a to je špatně). S pozdravem Pavel Polcr P.S. Kdyby škola byla apolitická, nemohl bych asi ani napsat tuto odpověď.

Zvědavec | 22.2.2018 - 13:12

Dobrý den, budou i fotky z lyžařského kurzu kvarty, když už jsou i tercie, která byla až po nás?

Odpověď:
Ahoj. Pro všechny na webu zveřejňované fotografie platí, že abych měl vůbec z čeho vybírat, musí je ten, kdo fotografoval, nahrát do interní školní fotogalerie. Proto to někdy trvá déle, viz např. ples. Pro LVK kvarty tam zatím nic není. Nebojte, hlídám si to. Slávek Müller

Meškající student | 31.1.2018 - 21:21

Dobrý den, můžu se zeptat na číslo účtu, na který mám škole zaplatit školní akci?(lyžák,výlety,atd.)

Odpověď:
Ahoj. U úhrady školních akcí dáváme přednost platbě v hotovosti, nicméně lze ji výjimečně provést na účet. V tom případě se jedná o bankovní účet u České spořitelny (viz sekce Informace o škole), variabilním symbolem bude tvé datum narození a do poznámky je nutné připsat tvé jméno a akci, kterou takhle hradíte. V případě nejasností se ptej přímo na sekretariátu školy. Slávek Müller

petra | 30.1.2018 - 14:25

Dobry den chci se poptat nehledate k vam cirkevni ms chuvu nebo pomocnou silu.dekuji.val.

Odpověď:
Dobrý den, aktuálně nikoho na podobnou pozici nesháníme. Slávek Müller

Student | 8.1.2018 - 19:14

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak je to s absencí na pololetí. Děkuji za odpověď

Odpověď:
Dobrý den, při absenci větší než 25 % je třeba doplnit splnění podmínek klasifikace. Doporučuji se obrátit na příslušného vyučujícího a řešit situaci přímo s ním. Pěkný den přeje Mgr. M. Šubčíková.

Zvědavý student | 4.12.2017 - 16:17

Dobrý den,
mohu se zeptat, jakým způsobem a kdy se bude vyhlašovat soutěž o nejlepší adventní nástěnku? Nedaří se mi tyto informace najít.
Předem děkuji za zodpovězení otázky a přeji pěkný zbytek dne.

Odpověď:
Ahoj. Všechny informace k soutěži s adventními nástěnkami jsou tradičně v přízemí na nástěnce. Zde se můžeš podívat na elektronickou verzi. Slávek Müller

Rodič | 15.11.2017 - 9:01

Dobrý den, v informacích o přijímacím řízení není uvedeno, že se zohledňuje i prospěch uchazeče a účast ve školních soutěžích.
Mohli byste uvést vzorec pro výpočet počtů bodů za prospěch (kolik pololetí, celkový průměr vs vyšší váha některých předmětů...) a dále jaké školní soutěže jsou bodované?
Děkuji

Odpověď:
Dobrý den, potřebné informace najdete na webových stránkách školy v sekci Přijímací řízení → Důležité informace → Kritéria přijetí. Prospěch se započítává za 4. ročník a 1. pololetí 5. ročníku ZŠ. Mgr. M. Šubčíková, zást. řed.

Student | 6.11.2017 - 19:12

Dobrý den,
mám dotaz, proč mi na bakalářích v sekci absence svítí sborový zpěv, když tento útvar nenavštěvuji a ani jsem nikdy nebyla členem. Tento se problém se navíc netýká jen mě, ale i dalších studentů.
Předem děkuji za odstranění tohoto problému.

Odpověď:
Rád problém odstraním, ale musím vědět o koho jde. Prosím, obraťte se na mě osobně nebo mailem. Martin Sitte
Stránka 1 / 102
Vypsat vše
Nový dotaz
Přepište kontrolní kód:

Upozornění:
Dotazy jsou odesílány k odpovězení v běžné pracovní době. Nevhodné dotazy nebudou zveřejněny. CMG neodpovídá za gramatickou úroveň zobrazených dotazů.

© 2006–2018 Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ v Prostějově | kontakty | webdesign: NoveStranky.cz
toplist